PRZEKŁUWANIE USZU – METODA “BLOMDAHL”

Przekłuwanie ucha to zabieg, który powinien zostać przeprowadzony w odpowiednich warunkach, dlatego w Essere Klinika Urody stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i zdrowie.

W naszej klinice dostępna jest metoda medycznego przekłuwania uszu Blomdahl, która została opracowana z uwzględnieniem zasad nowoczesnej aseptyki, tak aby nie dopuścić podczas zabiegu do infekcji. Sterylność daje gwarancję, że zabieg przekłuwania jest higieniczny i bezpieczny. Korzystamy z przyjaznych dla skóry materiałów, które podczas bezpośredniej styczności z ciałem nie powodują alergii.

Przekłucie uszu Blomdahl – najważniejsze informacje
Zabieg, jakim jest przekłuwanie uszu Blomdahl to metoda medycznego przekłuwania uszu, opracowana z uwzględnieniem aspektów medycznych i z dbałością o przestrzeganie wszelkich standardów. Zabieg jest krótki, w pełni bezpieczny oraz nie powoduje nadmiernego bólu. Przekłucia w Essere Klinika Urody wykonujemy systemem Blomdahl, który pozwala nam w bezpieczny sposób przekuć precyzyjnie oba płatki uszu w jednym czasie. Pamiętaj jednak, że nie tylko higiena jest bardzo ważna, ale również biżuteria, która ozdobi uszy zaraz po zabiegu medycznym. Kolczyki z plastiku medycznego wykonane są z przyjaznych, sprawdzonych materiałów. Kolczyki Blomdahl dostępne w naszej klinice nie przyczyniają się do powstania reakcji alergicznej na nikiel, dzięki czemu płatki uszu goją się o wiele sprawniej.

Na czym polega medyczne przekłuwanie uszu?
Przekłuwanie uszu Blomdahl jest całkowicie bezpieczne, a co ważne w przypadku najmłodszych pacjentów – krótkie. System firmy Blomdahl nie powoduje nadmiernego bólu i umożliwia przebicie obu uszu jednocześnie. Przed przystąpieniem do przekłuwania uszu metodą Blomdahl wykwalifikowany personel smaruje płatki uszu maścią znieczulającą, aby następnie sięgnąć po urządzenie wyposażone w kolczyki do przekłuwania uszu, które nie obciążają świeżej rany po przekłuciu i usprawniają proces szybkiego gojenia.
 
Przebicie uszu – dlaczego kolczyki Blomdahl?
Kolczyki Blomdahl wykonane są z materiału medycznego, a proces ich tworzenia omawiany był z lekarzami dermatologami, by zapewnić jak największą skuteczność gojenia się rany po zabiegu. Nawet zatyczka została opracowana w taki sposób, by ułatwić dostęp powietrza po przebiciu. Tylko ta część kolczyków, która nie ma żadnej styczności z ciałem może być platerowana w kolorze złota lub srebra. Ponadto kolekcja Caring Jewellery dedykowana specjalnie do przebicia uszu nie zawiera niklu, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia alergii. Kolczyki z plastiku medycznego ważą o 5 razy mniej niż kolczyki ze stali nierdzewnej. Są małe i lekkie, dzięki czemu rana szybciej się goi.

Zalety przekłuwania ucha Blomdahl

 • jednorazowe sterylne opakowania z kolczykami,
 • pistolety wyposażone w zaciski stabilizujące,
 • kolczyki w pełni hipoalergiczne, gdyż wykonane z plastiku medycznego (materiały wolne od niklu),
 • zapinki do kolczyków zabezpieczające ostre zakończenie kolczyka.
 • Kolczyki Blomdahl – zostały opracowane, aby ułatwić i przyspieszyć proces gojenia uszu po przekłuciu, oraz ułatwić późniejsze zakładanie normalnych kolczyków. 
  Nasz gabinet kosmetyczny jest szczególnie przyjazny dzieciom – każda odważna dziewczynka otrzyma od nas niespodziankę. Warto wiedzieć, że metoda medycznego przekłuwania uszu została stworzona w taki sposób, aby być całkowicie bezpieczną dla najmłodszych.

Zalecenia po zabiegu przekłuwania uszu Blomdahl:

 • Nigdy nie dotykaj uszu brudnymi rękoma.
 • Dokładnie przemywaj uszy w miejscu przekłucia (z obu stron) dwa razy dziennie.
 • Nie wyjmuj kolczyków z uszu podczas mycia.
 • Podczas kąpieli lub mycia włosów, przemyj uszy mydłem w płynie lub szamponem. Następnie, dokładnie spłucz pod bieżącą wodą i osusz jednorazowymi chusteczkami higienicznymi.
 • Pamiętaj, aby miejsce przekłucia i jego okolice były zawsze czyste, suche i miały dostęp powietrza.
 • Zasłaniaj uszy kiedy używasz lakieru lub farby do włosów, perfum, itp.
 • Zachowaj szczególną ostrożność podczas zakładania lub zdejmowania ubrań przez głowę tak, aby nie zahaczyć o kolczyk.
 • Zalecenia dotyczące kąpieli w basenie, jeziorze, lub morzu: unikaj kąpieli tak długo jak to możliwe, pływając nie zanurzaj głowy.
 • Po sześciu tygodniach należy zmienić kolczyki na nowe, z mniejszą średnicą sztyftu.
 • Uszy po przekłuciu goją się rok. W związku z tym, pamiętaj:
 • Noś kolczyki nieprzerwanie przez pierwszy rok po przekłuciu uszu. W przeciwnym razie, dziurki się skurczą i zarosną.
 • Zachowaj szczególną ostrożność podczas zmiany kolczyków.
 • Ryzyko rozwoju alergii kontaktowych (m. in. alergii na nikiel) jest największe w pierwszym roku po przekłuciu. Dlatego tak ważne jest, aby w tym czasie nosić hipoalergiczne kolczyki.

CENNIK